Mezoterapi

Saç hücrelerinin ihtiyaç duyduğu mineral, vitamin ve protein gibi bileşenleri saç köküne küçük iğneler ile enjekte edilmesini işlemine saç mezoterapisi denir. Bu işlem , saç köklerini besleyen birleşenlerin kolay bir şekilde saça intikal etmesini sağlar. Mezoterapi saç dökülmesinin önüne geçebileceği gibi, saç hücrelerini de besler ve saçların daha canlı olmasını sağlar.

Saç Mezoterapisinin kaç seans uygulanacağı kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Seanslar erkeklerde 10-15 dakika bayanlar da ise yaklaşık 30 dakika sürer. Uygulamanın ilk 3-4 seansı 7 günde bir, kalan seanslar 15 günde bir yapılır. Saç mezoterapi uygulaması ile canlılığı kaybeden hücreler yeniden canlanır.

Nasıl Uygulanıyor?

Önce ekografi (ultrason) ile selülitli bölgenin kalınlığı, mezoterapist doktorun çalışacağı derinlik ve o bölgeye giriş açıları saptanır. Sadece bir kez kullanılıp atılan, 4 milimetrelik özel steril iğnelerle, etkin ilaçlar cildin derm tabakasına birer santim arayla batırılır. Bu ilaçlar, kılcal damar dolaşım yoluyla selülitli bölgeye direkt etki ederler.

Böylece dokulardaki ödemi çözer, bozulmuş olan lenf ve kan dolaşımını düzeltirler. Bozulmuş olan yağ hücreleri ile dolaşım arasındaki ilişki tekrar kurulur ve yağ hücrelerine depolanmış yağ yeniden çalışmaya başlar, şeker ve yağ asitlerine ayrılarak kullanılabilir hale gelir. Mezoterapi süresince kişinin yapacağı düşük kalorili bir rejimle bu yağlar, vücut tarafından enerji olarak tüketilir. Mezoterapi olmadan yapılacak bir diyet aslında normal kısımlarda yağ kaybına neden olup yerel fazlalıkları daha belirgin bir hale sokar.

Yağ dokusu yüz, göğüs gibi hasta vücudunun üst kısımlarından kaybolur, kalça ve bacaklarda yağ dokuları değişime uğramaz. Mezoterapide, kişi, bölgesel olarak selülit yağlarını kaybettiğinden kısa sürede olması gereken şekle kavuşur.

Tedavi bitince uzman doktor tarafından hastanın bitim ekografisi alınır. Böylece selülitin mezoterapi ile tedavisi kanıtlanmış olur.

SİZİ ARAYALIM

Aşağıdaki formu doldurun, en kısa sürede sizi arayıp bilgi verelim!


""
1
Ad SoyadAd Soyad
Telefon
ÜlkeSektörünüz Nedir?
Previous
Next